Pożar na  hali magazynowej w Nowej Soli , na ul. Wrocławskiej 20.

Pożar na  hali magazynowej w Nowej Soli , na ul. Wrocławskiej 20.

   Informacja o pożarze wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli 1 lipca 2020r. o godz. 1737. Pierwsze zastępy przybyłe na miejsce zdarzenia zastały wydobywający się gęsty, czarny dym z otworów okiennych, bramy i kanałów wentylacyjnych. Z informacji uzyskanych w trakcie rozpoznania, istniała możliwość przebywania osób bezdomnych.

     Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru wewnątrz hali, oddymieniu pomieszczeń i przeszukaniu budynku pod kątem przebywania osób postronnych.  Na szczęście nikogo nie odnaleziono. Ze względu na bardzo duże zadymienie panujące na hali, ratownicy przez cały czas trwania akcji zmuszeni byli poruszać się w aparatach powietrznych, chroniących drogi oddechowe.W związku z tym do działań zadysponowano specjalny samochód pożarniczy, który na wyposażeniu posiada sprężarkę do napełniania butli powietrzem oraz zapasowe aparaty powietrzne.

  W działaniach brały udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Soli , 1 samochód specjalny przeciwgazowo- dymowy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. oraz pięć zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu nowosolskiego.

Sporządził: asp. Olczyk Sebastian.
Zdjęcia: KP PSP w Nowej Soli