NOWOCZESNY SPRZĘT RATOWNICZO-GAŚNICZY DLA OSP w KOŻUCHOWIE

NOWOCZESNY SPRZĘT RATOWNICZO-GAŚNICZY DLA OSP w KOŻUCHOWIE

    9 listopada na rynku w Kożuchowie odbyło się uroczyste przekazanie kolejnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki OSP. Kluczyki do nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz łodzi ratowniczej z silnikiem zaburtowym na ręce Prezesa i Naczelnika OSP w Kożuchowie przekazał Wicewojewoda Lubuski Pan Wojciech Perczak, któremu towarzyszyli: Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Patryk Maruszak, Prezes WFOŚiGW w Zielonej Górze Pan Mariusz Herbut oraz Burmistrz Kożuchowa Pan Paweł Jagasek.

  Nowoczesny samochód gaśniczy, który zasilił potencjał ratowniczy jednostki OSP w Kożuchowie jest jednym z siedemnastu nowych samochodów, które w tym roku trafiły do jednostek OSP na terenie województwa lubuskiego.  Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska.

Wartość zadania wyniosła – 842 000,00 zł.

Środki WFOSiGW w Zielonej Górze –380 000 zł.

Środki Gminy Kożuchów – 240 000 zł

Środki z firm ubezpieczeniowych przyznane przez KG PSP – 150 000 zł

Środki przekazane z dotacji Urzędu Marszałkowskiego – 30 000 zł

Środki przekazane od sponsorów – 42 000,00 zł.

 Samochód, który w sobotnie popołudnie został oficjalnie przekazany dla OSP Kożuchów to GBA MAN 4/25/5,7  w wersji średniej uterenowionej z napędem 4×4 i kabiną załogową 6-cio osobową z zabudową klasyczną metalową wraz z elementami kompozytowymi. Zbiornik wody i środka pianotwórczego wynoszą odpowiednio 4000 oraz 400 litrów, do podawania wody służy dwuzakresowa autopompa o wydajności 2,5 tys. litrów na minutę.
Kabina brygadowa i zabudowa wykonana przez firmę Wawrzaszek.

FOTO:
OSP w Kożuchowie