V Ogólnopolski Zlot Morsów

V Ogólnopolski Zlot Morsów

  W dniu 7 stycznia 2018 r. w Wodnym Świecie w Nowej Soli odbył się V Ogólnopolski Zlot Morsów. Ze względu na rosnącą popularność kąpieli w zimnej wodzie do Nowej Soli zjechało ponad 200 morsów z wielu miejscowości.

  Spotkanie to było okazją dla nowosolskich strażaków aby promować akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  Jeszcze przed wejściem do wody wszystkich miłośników zimnej kąpieli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli przeprowadzili szkolenie dla ponad 200 morsów (zarówno dorosłych jak i dzieci)oraz około 100 obserwatorów i osób towarzyszących na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Przeprowadzili pokaz ewakuacji osoby poszkodowanej z wody oraz poinstruowali jak zachować się w przypadku zarwania się tafli lodu.

  Następnie przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej – podtopionej, nieprzytomnej, wychłodzonej. Szkolenie spotkało się z bardzo ciepłym odzewem wszystkich uczestników.